Crack vs Kokaina: An Examination

Przez lata, kokaina została podrasowana na różne sposoby, aby produkować różne substancje. Chief wśród nich jest crack kokainy, który jest niebezpieczny rodzaj koki, która wpływa na miliony ludzi. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć różnice między crack vs kokainy i jak wpływają one na zdrowie człowieka. Czyniąc to może pomóc Ci uzyskać pomoc, której potrzebujesz, gdy odwiedzasz nas w prawo krok do odwyku.

Badanie kokainy

Kokaina jest powszechnie używanym środkiem pobudzającym, który pochodzi z rośliny znanej jako koka. Roślina ta pochodzi z Ameryki Południowej i wytwarza bardzo szybki i intensywny haj u użytkowników. Po przetworzeniu jako narkotyk, koka ma biały i sproszkowany wygląd, który większość użytkowników wdycha nosem. Ten sposób podawania daje najsilniejszy haj. Niektórzy mogą jednak wstrzykiwać kokainę po zmieszaniu jej z innymi substancjami chemicznymi.

Niestety, kokaina rzadko jest "czysta" i zazwyczaj zawiera wiele dodatków. Najłagodniejsze z nich to skrobia kukurydziana lub mąka, ponieważ nie wywołują one żadnych negatywnych skutków. Zamiast tego dilerzy rozcieńczają kokainę, aby móc sprzedawać mniejsze stężenia w większych torebkach. Niektórzy mogą jednak dodawać niebezpieczne substancje chemiczne, a nawet opiaty, aby uzyskać "speedball". Taka mieszanka wywołuje zarówno pobudzające, jak i przygnębiające uczucie i może wywoływać ataki serca i udary.

Chociaż na przestrzeni lat nadużywanie kokainy powoli się zmniejszało, pozostaje ona popularnym narkotykiem dla wielu użytkowników. Na ulicy, można usłyszeć to określone jako cios, koka, rock, śnieg, a nawet crack. Jednakże, crack jest nieco inna odmiana tego leku. Dlatego trzeba zrozumieć crack vs kokainy debaty wiedzieć, jak każda substancja wpływa na Ciebie.

Spojrzenie na crack

Crack kokaina pojawiła się w latach 80-tych jako popularny i tańszy rodzaj kokainy. Dealerzy rozpuścić kokainę w wodzie i amoniaku i gotować go do produkcji kryształów. Te kryształy są "kamienie", że użytkownicy nazywają crack. Ten proces przygotowania koncentruje kokainy bardziej efektywnie, co ułatwia dealerom sprzedać go w małych ilościach. W rezultacie, wielu użytkowników może znaleźć crack łatwiejsze do zdobycia niż kokainy.

W przeciwieństwie do innych rodzajów kokainy, większość ludzi pali crack, ponieważ łatwo zapalić. Gdy osoba pali crack, dostają bardzo szybko wysoki, że często zanika nawet szybciej niż kokaina. W rezultacie, mogą one znaleźć się palenia dużych ilości do utrzymania. Oni, w związku z tym, zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak uzależnienie, zawał serca, i więcej.

Crack vs. Kokaina

W debacie kokainy vs crack, który z tych substancji jest gorszy dla osoby? Szczerze mówiąc, oba są o równie złe, ale z różnych powodów. Zbadajmy kilka z tych problemów i jak różnią się one między kokainy i cracku:

  • Potencjał uzależnienia: Crack jest prawdopodobnie nieco bardziej uzależniający niż kokaina Problemy z sercem: Kokaina prawdopodobnie powoduje więcej uszkodzeń serca Kłopoty prawne: Oba powodują równe problemy prawne Problemy zdrowotne: Coke może uszkodzić nos, podczas gdy crack wpływa na zdrowie płuc Emocjonalne trudności: Oba wyzwalają i pogarszają nierównowagę emocjonalną Utrata zębów: Crack prawdopodobnie powoduje więcej problemów stomatologicznych niż kokaina

Jak widać, crack vs kokainy debata jest bardzo gorący jeden, który jest trudny do rozstrzygnięcia. Można śmiało powiedzieć, że nikt nigdy nie powinien próbować żadnej z tych substancji. Jednak wiedząc, różnice między nimi może ułatwić przejście przez odwyk z powodzeniem.

Pomoc Rehab jest krytyczna dla zdrowia

Jeśli potrzebujesz pomocy w crack vs kokainy debaty, skontaktuj się z nami w prawo krok dzisiaj. Nasi klienci mają dostęp do detoksu narkotyków, opieki ambulatoryjnej, leczenia szpitalnego, po opiece poradnictwa, zdrowia zapobiegania nawrotom, i dostosowań behawioralnych. Specjalizujemy się również w wywiadzie motywacyjnym dla tych, którzy go potrzebują. Więc proszę zadzwonić 17135283709 po weryfikacji ubezpieczenia, aby rozpocząć.