Niszczycielski wpływ mety na Twoje zęby

Osoba może użyć terminu "usta mety", aby opisać, jak wpływ mety na zęby prowadzi do złej higieny jamy ustnej i zagraża Twojemu zdrowiu. Stomatologów wszędzie strach myśl o próbie naprawy szkody długoterminowego nadużywania mety powoduje. Wraz ze zmianami na twarzy, meta efekty na zębach jest jednym z najbardziej widocznych oznak osoby do czynienia z poważnym problemem.

Jakie są typowe oznaki wpływu mety na zęby?

Ludzie z mety usta cierpią z powodu zaawansowanej choroby dziąseł i ciężkiej próchnicy zębów. Zęby mogą się odłamać lub wypaść z jamy ustnej. Wyglądają one na zgniłe, poplamione, pokruszone i poczerniałe.

Najczęstsze objawy metamfetaminy

  • Suchość w jamie ustnej Pęknięte lub brakujące zęby Szczęka Mikro ubytki Szlifowanie zębów Nieświeży oddech

Wiele osób nadużywających mety cierpi również na podstawowe zaburzenia nastroju, co przyczynia się do stanu ich zębów.

Co jest przyczyną meta-usta?

Osoby zmagające się z uzależnieniem od mety często zapominają o dbaniu o swoją higienę. Oznacza to, że nie myją zębów i stosują nieodpowiednią dietę. Wiele osób uzależnionych od mety spożywa dużo słodkich pokarmów, które uszkadzają szkliwo zębów. To prowadzi do ubytków, które prowadzą do uszkodzenia nerwów, gdy pozostawione bez leczenia.

Jednym z efektów mety na zęby jest to, że prowadzi do szlifowania zębów, podczas gdy wysoki, co może skończyć się odpryskiwanie zębów. Innym skutkiem ubocznym mety na zęby jest sposób, w jaki wysusza gruczoły śliny, powodując suchość w ustach. To pozwala więcej bakterii tworzą w ustach, które ostatecznie erozji tkanki dziąseł i prowadzi do zapalenia przyzębia.

Osoby cierpiące na metamfetaminę narażają się na trwałe uszkodzenie struktury zębów lub ich utratę. Mogą one również tworzyć bolesne zmiany w jamie ustnej, które nigdy w pełni się nie zagoją.

Jak meta wpływa na resztę organizmu?

Zła higiena jamy ustnej może spowodować u osoby uzależnionej od mety infekcję. Jeśli w porę nie zostanie podjęte leczenie, infekcja może rozprzestrzenić się na resztę ciała i spowodować uszkodzenie innych organów. Bliskość struktur zęba do mózgu sprawia, że jest on dojrzałym celem. Gdy infekcja dostanie się do mózgu, może ostatecznie doprowadzić do śmierci bez odpowiedniego leczenia.

Zakażenie przenoszone przez krew może powodować otwarte rany w innych miejscach ciała. Może również prowadzić do następujących powikłań:

  • Przedwczesny poród u kobiet w ciąży Drgawki Problemy z sercem Zatrucie ołowiem Udar Wrażliwość nerwów, która prowadzi do ciągłego swędzenia Zatrucie ołowiem Wyższe ryzyko zakażenia HIV i wirusem zapalenia wątroby

Czy meta-usta można leczyć?

Stomatolog może pomóc danej osobie w naprawieniu zębów lub ich wymianie, jeśli uszkodzenie jest nieodwracalne. Najważniejszą rzeczą jest, aby uzyskać pomoc dla tej osoby na ich problemy. Mogą one prawdopodobnie wymagać przyjęcia do programu detoksykacji, takiego jak ten oferowany w The Right Step.

Po oczyszczeniu organizmu z toksyn, nasze centrum oferuje różnorodne programy leczenia uzależnień, aby pomóc klientom wyleczyć się z uzależnienia od mety.

  • Odwyk stacjonarny Odwyk ambulatoryjny Odwyk ambulatoryjny Program opieki po odwyku

Dowiedz się więcej o naszych programach i o tym, jak możemy pomóc w leczeniu uzależnienia od mety, kontaktując się z The Right Step pod numerem 17135283709.