Kobiety i picie: Jak rozpoznać, czy masz kłopoty?

To jest wpis gościnny autorstwa Phyllis Klein na temat problemów, które czasami mogą pojawić się w związku z piciem alkoholu przez kobiety.

Kobiety i picie alkoholu mogą sprawić, że dana osoba będzie bardziej podatna na fizyczne konsekwencje alkoholizmu. Ważne jest, aby wcześnie wychwycić problem.

Jakie są sygnały ostrzegawcze

, że możesz mieć problem z alkoholem?

1. Inni ludzie wyrażają zaniepokojenie Twoim piciem.

Jeśli tak się dzieje, a zwłaszcza jeśli obawy te wyraża bliski przyjaciel, członek rodziny lub partner, ważne jest, by zwrócić na to uwagę. Pamiętaj, że pijący przyjaciele mogą Ci powiedzieć, że nie masz się czym martwić. Jednak naturą problemów z piciem jest silne pragnienie unikania lub zaprzeczania, a zaprzeczanie grupowe może być potężną siłą.

2. Wielokrotnie powtarzasz sobie, że ograniczysz picie i okazuje się, że nie udaje Ci się to?

W tym miejscu należy uwzględnić "powrót do nałogu" - nawet jeśli uda Ci się na jakiś czas przestać pić, nie jest to znak, że nie masz problemów. To, jak pijesz, kiedy pijesz, wskazuje na problem.

3. Twój nastrój zmienia się pod wpływem picia?

Czasami kobiety piją, aby leczyć się z depresji. Alkohol jest jednak środkiem depresyjnym i w rzeczywistości powoduje pogłębianie się depresji. Alkohol może także powodować złość i kłótliwość. Czy częściej kłócisz się z ludźmi, kiedy pijesz?

4. Pijesz w samotności

Jeśli zaczynasz mieć ochotę na kieliszek wina do obiadu lub butelkę wina przed snem, może to być oznaką kłopotów. I choć picie może pomóc w położeniu się do łóżka, może też zaburzyć cykl snu w nocy.

5. Miewasz zaciemnienia

Choć nie zawsze jest to oznaką uzależnienia, przerwy w piciu są sygnałem ostrzegawczym wysyłanym przez mózg, który informuje, że wypiłeś za dużo. Są one przerażające i mogą być wstydliwe, ale zwracanie na nie uwagi poprzez zdobywanie informacji i szukanie pomocy może być nieocenione.

Podsumowując, jako kobieta twoje ciało jest bardziej podatne na ryzyko związane ze zbyt dużą ilością alkoholu. The Crossroads to program leczenia alkoholizmu dla kobiet znajdujący się w stanie Maine.

We wpisie na tym blogu wymieniono następujące zagrożenia dla kobiet z poważnymi problemami alkohol

owymi:
  • Kobiety będące alkoholiczkami zapadają na marskość wątroby, uszkodzenia mięśnia sercowego (kardiomiopatię) i nerwów (neuropatię obwodową) po mniejszej liczbie lat intensywnego picia niż mężczyźni będący alkoholikami.
  • U kobiet uszkodzenia narządów rozwijają się szybciej i przy niższych poziomach spożycia alkoholu niż u mężczyzn. Ciało kobiety zawiera na ogół mniej wody niż ciało mężczyzny, co powoduje, że stężenie alkoholu we krwi szybciej osiąga wyższy poziom.
  • U dorastających dziewcząt, które spożywają nawet umiarkowane ilości alkoholu, mogą wystąpić zaburzenia wzrostu i dojrzewania. U dorosłych kobiet spożywanie dużych ilości alkoholu może zaburzać normalny cykl miesiączkowy i funkcje rozrodcze. Nadużywanie alkoholu i alkoholizm mogą powodować u kobiet niepłodność, zwiększone ryzyko spontanicznej aborcji oraz zaburzenia wzrostu i rozwoju płodu.

Wymieniam te zagrożenia nie po to, by cię przestraszyć, ale po to, by zapytać, czy nie byłoby lepiej przyjrzeć się swojemu piciu, zanim dojdzie do tak poważnych szkód? Jeśli Ty lub ktoś, kto Cię kocha, niepokoi się Twoim piciem, szukanie pomocy może wydawać się naprawdę trudne. Istnieje jednak wiele sposobów, aby zwrócić się o pomoc, nie narażając się na ocenę

.

Jeśli masz pytania, warto zadzwonić, wysłać e-mail lub skorzystać z pomocnych forów internetowych. Pamiętaj, że nikt nie może zmusić Cię do zrobienia czegoś, na co nie jesteś gotowy. Uzyskanie wsparcia i informacji może być łagodnym sposobem na rozpoczęcie procesu szukania pomocy.

Jest wiele kobiet, które żyją po odwyku od problemów z alkoholem i narkotykami. Kobiety te uczęszczają na grupy wsparcia i fora internetowe. Są to nawet niektóre z Twoich przyjaciółek i rodzin. Są gotowe powitać Cię na nowym sposobie życia, w którym będzie mniej wstydu i strachu.

Mam nadzieję, że podejmiesz kroki, aby rozpocząć drogę samopoznania i wyzdrowienia.

Obejrzyj ten film wideo ze strony Lipstick and Liquor, Secrets in the Suburbs, który jest dobrym uzupełnieniem postu Phyllis.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat kobiet i picia alkoholu? Czy czyjeś picie wpłynęło na Twoje życie? Daj nam znać w komentarzach.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, podziel się nim w mediach społecznościowych!

Dziękujemy za wszystko, co robisz, aby pomóc swojemu dziecku żyć w zdrowiu.

ShareTweetPin180 Akcji