Mity na temat narkotyków nie są śmieszne

Istnieje wiele różnych rodzajów programów leczenia uzależnień, które Teksas może zaoferować swoim mieszkańcom, i to jest dobra rzecz dla tych, którzy zmagają się z uzależnieniem. To, co nie jest tak dobre, to niektóre z kłamstw i mitów na temat narkotyków, które wydają się być niemalże miejską legendą.

Mity na temat narkotyków wydają się żyć własnym życiem. Historie te mogą dotyczyć zarówno mitów na temat narkotyków, jak i tego, co dzieje się w ośrodkach odwykowych. Podobnie jak większość mitów (i miejskich legend), te opowieści są prawie zawsze rozpoczęte przez ludzi, którzy nie wiedzą, nie byli tam, lub którzy coś wymyślili. Jeśli chodzi o miejskie legendy, te historie mogą być nieszkodliwą zabawą, ale mity o narkotykach lub tematach takich jak odwyki narkotykowe nie są powodem do śmiechu.

Mity o narkotykach są kosztowne

Żart, opowieść o człowieku w szafie, pod łóżkiem lub zagubionym dziecku, które błąka się nocą po cmentarzu, może sprawić, że będziemy niespokojni. Opowieści te mogą być przyczyną nieprzespanej nocy w rzadkich przypadkach, wraz ze śmiechem tu i tam, ale mity o narkotykach mogą mieć konsekwencje daleko wykraczające poza nieprzespaną noc lub dwie. A kiedy mity dotyczą narkotyków, sprawy mogą przybrać śmiertelny obrót, i nie ma w tym nic zabawnego.

To wysokie ryzyko jest dlaczego tych zmagających się z uzależnieniem i ich przyjaciół i rodzin powinny być wykształceni i podane wskazówki dotyczące prawdy o nadużywaniu narkotyków i uzależnień. Dobra wiadomość jest taka, że terapia grupowa w Teksasie, oprócz programów odwykowych, znajduje się w ośrodkach odwykowych w całym stanie Teksas.

Odzyskanie i edukacja dla każdego

Jeśli zmagasz się z uzależnieniem, w szczególności, z wykorzystaniem narkotyków ulicznych, może być zaznajomiony z wieloma mitami na temat narkotyków. Nieznajomość prawdy i wiara w mity jest więcej niż poważna, może być kwestią życia i śmierci.

Czy słyszałeś któryś z poniższych mitów?

  • Możesz przeciwdziałać efektowi jednego narkotyku poprzez użycie innego: mieszanie narkotyków, takich jak kokaina i alkohol, na przykład, może być śmiertelną kombinacją. Po zgłoszeniu się do ośrodka odwykowego nie możesz go opuścić: opuszczenie ośrodka odwykowego jest zawsze możliwe. Jeden ośrodek nie jest dla wszystkich, a Ty możesz czuć się bardziej komfortowo w innej placówce. Uzależnienie od narkotyków jest wadą charakteru: uzależnienie od narkotyków jest chorobą mózgu, która wpływa na zachowanie. Leczenie uzależnienia od narkotyków to wszystko na raz: nie ma lekarstwa na uzależnienie od narkotyków. Aby pozostać na odwyku, musisz kontynuować leczenie uzależnienia przez całe swoje życie.

Dla osób walczących z uzależnieniem, najtrudniejszym krokiem jest często ten pierwszy - zwrócenie się o pomoc. Mity na temat narkotyków mogą być powodem, dla którego dana osoba nie sięga po pomoc. Zwykła nieprawda może być przeszkodą, która powstrzymuje kogoś przed sięgnięciem po potrzebną pomoc.

Edukacja na temat uzależnień jest dla wszystkich i każdego, kto kiedykolwiek był w związku z kimś, kto jest uzależniony. Powrót do zdrowia pomaga osobom walczącym z uzależnieniem i tym, którzy się o nich troszczą. Nauka o tym, jak pomóc i wesprzeć osobę uzależnioną jest czymś, co większość ludzi chce wiedzieć i to właśnie ten rodzaj edukacji pozwala nam obalić wiele z tych kłamstw i mitów.