Niebezpieczeństwa związane z syntetyczną marihuaną i dodatkami do ziół

Niezależnie od tego, czy głosowałeś za czy przeciw legalizacji marihuany, wielu obywateli USA mieszka obecnie w stanach, w których marihuana została zalegalizowana. Dla osób mieszkających w stanach, w których marihuana jest nadal nielegalna, na rynku dostępny jest produkt o nazwie "syntetyczna marihuana", stanowiący rzekomo legalną alternatywę. Mimo że syntetyczna forma jest również nielegalna, producenci narkotyków usilnie starają się wyprzedzić prawo o krok, aby móc nadal sprzedawać ją w przebraniu. Jakie są zagrożenia związane z syntetyczną marihuaną i dodatkami do zioła i jaki to wszystko ma na nas wpływ?

Zmiana norm kulturowych wokół trawki: Pozytywy i negatywy

Niektórzy ludzie cierpiący na schorzenia medyczne korzystają z ulgi w bólu, jaką zapewnia naturalna, medyczna marihuana (cannabis). Dla nich, legalizacja medycznej marihuany jest dobrodziejstwem. Inaczej jest w przypadku funkcjonariuszy patroli drogowych i organów kontroli ruchu drogowego, którzy borykają się z rosnącą liczbą wypadków drogowych z udziałem kierowców pod wpływem narkotyków - na drogach jest teraz więcej odurzonych kierowców, a marihuana jest najczęściej wymienianym narkotykiem powodującym ich upośledzenie.

Dla użytkowników marihuany, którzy uważają ją za jeden z bardziej łagodnych narkotyków rekreacyjnych na rynku, pewne piętno związane z paleniem marihuany zmniejszyło się wraz z legalizacją. Okazjonalne zaciągnięcie się "jointem" nie jest już powodem do aresztowania. Doprowadziło to do zmiany nastawienia w społeczeństwie i dało początek nowej "kulturze trawki". Nowa kultura jest atrakcyjna dla młodszej grupy demograficznej - nowego pokolenia palaczy i konsumentów trawki, którzy mogą nie być świadomi niebezpieczeństw związanych z popularnymi produktami na bazie syntetycznej marihuany, które kupują.

Ukryte zagrożenia związane z produktami z syntetycznej marihuany dostępnymi obecnie na rynku

Rynek trawki przeżywa rozkwit, a syntetyczne kannabinoidy są obecnie dostępne w dużych ilościach. Kannabinoidy - syntetyczne substancje chemiczne, o których mówi się, że zapewniają takie same przyjemne efekty lub "haj" jak naturalna marihuana - działają na te same receptory komórek mózgowych, co tetrahydrokannabinol, czyli THC, aktywny składnik marihuany. Efekty są jednak o wiele silniejsze niż te pochodzące z rośliny marihuany, a także o wiele bardziej niebezpieczne.

Oprócz THC, produkty z syntetyczną marihuaną zawierają mnóstwo innych nieznanych dodatków, które mogą przyczynić się do poważnych chorób, a w niektórych przypadkach nawet do śmierci. Pomimo wielu przypadków zachorowań i śmierci wśród użytkowników, laboratoria narkotykowe nadal produkują wiele nowych rodzajów kannabinoidów lub syntetyków marihuany, które trafiają na duży rynek konsumencki. Jednym z powodów ich rosnącej popularności w porównaniu z naturalną wersją jest fakt, że nie można ich tak łatwo wykryć w standardowych testach moczu na obecność narkotyków.

Uwaga kupujący: Niebezpieczne "Spice" i inne tak zwane "zioła

Niektóre z nowych syntetyków są sprzedawane online za pośrednictwem specjalnych stron internetowych poświęconych "ziołom" lub "przyprawom". Choć promowane jako "zioła i przyprawy", niczego nie podejrzewający konsumenci mogą nie zdawać sobie sprawy, że najnowsze dostępne produkty ziołowe nie są ani ziołowe, ani naturalne, ale produkowane. Syntetyki to stworzone przez człowieka substancje chemiczne, które są rozpylane na wysuszone lub rozdrobnione materiały roślinne, aby można je było palić, lub destylowane do płynów, aby można je było odparować - wdychać za pomocą modnego waporyzatora lub e-papierosa.

Chociaż syntetyczne marihuany są pakowane jako "fałszywe zioło", "potpourri", "ziołowe kadzidło" lub "płynne kadzidło", z chwytliwymi nazwami, takimi jak "Spice", "Kush", "Black Mamba", "Scooby-Doo", "K2" i "Kronic", wtajemniczeni wiedzą, że te produkty nie są przeznaczone do użytku jako aromatyczne odświeżacze do pomieszczeń. Dodatki w produktach z syntetyczną marihuaną są promowane jako naturalne mieszanki, podczas gdy w rzeczywistości większość z nich zawiera nowe substancje psychoaktywne lub NPS.

Dlaczego syntetyczna marihuana i dodatki do ziół są tak niebezpieczne?

Są to nieuregulowane substancje psychoaktywne, które mają na celu skopiowanie efektów zmieniających umysł, jakie wywołują nielegalne narkotyki. NPS pojawiły się wiele lat temu i zostały zakazane, ale setki z nich ponownie trafiły na rynek w zmienionych formach chemicznych, które są stosowane w kannabinoidach. Duża część syntetycznej marihuany na rynku pochodzi z laboratoriów w Chinach, gdzie produkcja nie jest regulowana, co powoduje nieznane różnice w sile działania i toksyczności dodatków chemicznych w każdej partii.

Nowi konsumenci, często nastolatki i młodzi dorośli, nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw związanych z syntetycznymi kannabinoidami, które kupują. Na podstawie ziołowo brzmiących nazw, są oni wprowadzani w błąd, wierząc, że produkty są naturalne i nieszkodliwe. Co więcej, nie zdają sobie sprawy, że skład tych produktów jest bardzo zróżnicowany, nawet jeśli są one sprzedawane pod tą samą nazwą. Produkty, które kupują dzisiaj, różnią się od tych, które kupowali jeszcze rok temu i mogą być o wiele bardziej niebezpieczne.

W przeciwieństwie do zrelaksowanego, radosnego nastroju charakteryzującego "haj" marihuany, którego oczekują użytkownicy kannabinoidów, mogą oni spotkać się z nieoczekiwanymi negatywnymi skutkami, takimi jak wymioty, szybkie bicie serca, stany lękowe, skrajna paranoja, halucynacje, gwałtowne zachowania i myśli samobójcze. Osoby zwabione fałszywymi twierdzeniami, że kannabinoidy lub syntetyczna marihuana są bezpiecznym, naturalnym produktem, muszą być ostrzeżone, że nawet jedno zażycie może spowodować pobyt w szpitalu lub coś gorszego. Osoby nadużywające syntetycznej marihuany powinny szukać pomocy lekarskiej, zanim padną ofiarą tych zagrożeń.

Dowiedz się więcej o zagrożeniach związanych z syntetyczną marihuaną i dodatkami do zioła

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zagrożeniach związanych z syntetyczną marihuaną i dodatkami do ziół, zadzwoń do Right Step już dziś. W naszych programach leczenia oferujemy różne usługi, w tym:

  • Leczenie stacjonarne Leczenie ambulatoryjne Intensywne leczenie ambulatoryjne Częściowa hospitalizacja Leczenie po zakończeniu leczenia.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych programach, zadzwoń pod numer 17135283709 już dziś.