Uzależnienie: Piosenka Michaela

Lisa Scinta napisała "Michael's Song" jako hołd dla swojego brata.

Według organizacji Drug Policy Alliance Stany Zjednoczone wydają rocznie ponad 40 miliardów dolarów na wojnę narkotykową. Co konkuruje z pieniędzmi przeznaczonymi na wojnę z narkotykami? Być może zaskoczy Cię fakt, że jest to edukacja. W skali kraju prawie 500 000 osób naruszających prawo narkotykowe musi zostać umieszczonych w więzieniach, a w rezultacie traci na tym edukacja.

Oprócz strat finansowych, ogromne są także straty emocjonalne. Każda osoba cierpiąca z powodu zaburzeń związanych z używaniem substancji wpływa na co najmniej cztery inne osoby.

Na stronie Intervene (społeczność rodziców zaniepokojonych używaniem alkoholu i narkotyków przez nastolatków) zauważyłam post napisany przez Olivię Chao o Lisie Scincie i jej piosence "Addiction: Michael's Song". Jest ona bardzo wzruszająca. Można poczuć jej ból, gdy śpiewa dla swojego brata. Chciałam się tym z Wami podzielić.

Lisa jest jedną z 85 milionów osób w naszym kraju dotkniętych problemem uzależnienia, w tym członków rodziny i przyjaciół. ~ Olivia Chao

Oto piosenka Lisy:

"Jeden na ośmiu Amerykanów zmaga się z jakimś rodzajem uzależnienia, czy to od narkotyków, czy od alkoholu. Mam z tym do czynienia osobiście i wiem, jak sfrustrowany i bezradny czujesz się, kiedy ktoś, kogo kochasz, zatraca się w wybranym przez siebie narkotyku. Jeśli masz kogoś bliskiego, kto jest uzależniony, modlę się za Ciebie i proszę , abyś modlił się także za mojego brata Michaela.

Jak zawsze, jest daleki od doskonałości, ale napisałem go w jeden dzień i czułem się na tyle mocno, że postanowiłem go opublikować! Dziękuję za oglądanie :)" Lisa Scinta

Co sądzicie o piosence Michaela? Jakie są Wasze ulubione piosenki, które przekazują przesłanie o uzależnieniach lub nadzieję na przyszłość? Dajcie nam znać w komentarzach.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, udostępnij go na Facebooku, Twitterze i Google+. Dziękujemy!

zdjęcie kredytowe

ShareTweetPin27 Udziały