Objawy odstawienia heroiny

Kiedy już fizycznie uzależnisz się od heroiny, prawdopodobnie doświadczysz objawów odstawienia heroiny po zmniejszeniu dawki lub całkowitym odstawieniu. Heroina powoduje tolerancję, jak również uzależnienie od przewlekłego nadużywania substancji. Oznacza to, że organizm potrzebuje jej coraz więcej, aby zapewnić sobie pożądany haj. Bardzo nieprzyjemne objawy odstawienia występują, gdy stajesz się zależny, a następnie próbujesz rzucić palenie.

Jakie są objawy odstawienia heroiny?

Heroina jest klasyfikowana jako opioidowy lek przeciwbólowy. Powoduje gwałtowny przypływ przyjemnych uczuć podczas używania, co sprawia, że użytkownik chce więcej, jak tylko przestanie działać. Wstrzykiwanie, wdychanie i palenie to powszechne sposoby zażywania heroiny. Metody te pozwalają heroinie szybko przekroczyć barierę krew-mózg i przekształcić się w morfinę. Wiąże się ona z receptorami opioidowymi w mózgu, co zmniejsza ból i zwiększa ekstatyczne odczucia.

Im częściej zażywasz heroinę, tym bardziej Twój organizm staje się na nią tolerancyjny i uzależniony. Zależność fizyczna odnosi się do potrzeby organizmu, aby mieć więcej czegoś, w przeciwnym razie spowoduje to objawy odstawienia. Tolerancja oznacza, że organizm radzi sobie z coraz większymi ilościami narkotyku.

Uzależnienie psychiczne występuje, gdy osoba z całego serca wierzy, że nie może funkcjonować bez używania leku. Wszystkie trzy z tych warunków są zazwyczaj mocno na miejscu, gdy osoba uzależnia się od heroiny. Objawy odstawienia są reakcją organizmu na odstawienie narkotyku i mogą rozpocząć się już po kilku godzinach od ostatniego użycia. Długotrwałe nadużywanie i silna tolerancja prowadzą do najcięższych objawów odstawiennych z największym ryzykiem powikłań medycznych.

Radzenie sobie z objawami odstawienia heroiny

Objawy odstawienia heroiny wahają się od bardzo nieprzyjemnych do niewiarygodnie bolesnych. Niektóre z tych nieprzyjemnych obejmują nudności, skrajne pocenie się, intensywne pragnienie heroiny, bezsenność, zimne poty, gorączkę, a także biegunkę. Do bolesnych objawów należą skurcze kończyn, silne bóle mięśni i stawów, uczucie ciężkości, a także wymioty. Gdy inne warunki medyczne występują w tym samym czasie, istnieje zwiększone ryzyko powikłań.

Wraz z objawami odstawienia, długotrwałe stosowanie heroiny posiada ekstremalne niebezpieczeństwo dla kilku poważnych warunków medycznych. Niektóre z nich to między innymi choroby wątroby, HIV, infekcje serca, zakrzepy krwi, choroby nerek, przedawkowanie, drgawki i depresja oddechowa. Niektórzy użytkownicy heroiny mają również współwystępujące zaburzenia, które sprawiają, że radzenie sobie z odstawieniem heroiny jeszcze trudniejsze. Na przykład, wspólne zaburzenia współwystępujące z uzależnieniem od heroiny obejmują:

  • Depresja Lęk Zaburzenia odżywiania Alkoholizm Zaburzenia osobowości Schizofrenia

Wyjście z cyklu uzależnienia od heroiny jest niezwykle trudne bez profesjonalnej pomocy medycznej.

Leczenie objawów odstawienia heroiny

Ośrodki leczenia uzależnienia od heroiny w Teksasie, takie jak The Right Step, mogą pomóc Ci wejść na drogę do wyzdrowienia. Jednym z pierwszych kroków do wyzdrowienia jest zajęcie się fizyczną zależnością od heroiny, która powoduje bolesne objawy odstawienia. The Right Step oferuje usługi detoksu medycznego, aby pomóc złagodzić objawy i zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań. Oprócz detoksu, oferujemy następujące programy i usługi:

  • Odwyk stacjonarny i ambulatoryjny Terapia poznawcza i dialektyczno-behawioralna Program 12 kroków Doświadczony personel Leczenie całych rodzin Długoterminowe wsparcie w powrocie do zdrowia i opieka po odwyku Terapie oparte na dowodach.

Przestań kontrolować swoje życie przez uzależnienie od heroiny. Skontaktuj się z The Right Step pod numerem 17135283709 już dziś i pozwól nam pomóc Ci wejść na ścieżkę powrotu do zdrowia.