Co to jest epidemia opioidów w Teksasie?

Urzędnicy federalni potwierdzają, że Stany Zjednoczone są ogarnięte narodową epidemią opioidów. Kryzys ten jest prawdziwy, a wiele firm farmaceutycznych płaci miliardy dolarów grzywny, zamiast odbywać kary więzienia za niszczenie życia i rodzin. Urzędnicy z tych samych firm zapewniali społeczność medyczną pod koniec lat 90-tych, że opioidowe leki przeciwbólowe nie uzależniają. Od tego czasu wskaźnik zgonów w kraju z powodu przedawkowania opioidów wzrósł czterokrotnie i każdego dnia pochłania średnio 115 istnień ludzkich.

Epidemia opioidów w Teksasie jest równie realna. Ostatnio silniejsze opioidy, takie jak fentanyl, wywołały ogromny wpływ na cały stan. Jeśli Ty lub ktoś, kogo kochasz, potrzebuje pomocy ośrodka leczenia uzależnień od fentanylu w Teksasie, zgłoś się do The Right Step już dziś.

Nielegalne narkotyki napędzają epidemię opioidów w Teksasie

Heroina i fentanyl to dwa narkotyki, które znacznie zwiększają śmiertelność spowodowaną epidemią opioidów. Około 45 procent lokalnych społeczności twierdzi, że ma do czynienia ze średnim lub wysokim wskaźnikiem przedawkowań i zgonów spowodowanych epidemią heroiny w Teksasie. Duża część heroiny w tym stanie pochodzi z Meksyku, ze względu na jego bliskość. Dodatkowo, teksańska epidemia heroiny ma bardzo śmiertelnego partnera - fentanyl.

Te dwa nielegalne narkotyki znacznie zwiększają śmiertelny potencjał epidemii opioidowej. Teksański Departament Służby Zdrowia twierdzi, że opioidy są przyczyną prawie połowy wszystkich zgonów spowodowanych przedawkowaniem w tym stanie. Przedawkowania opioidów i innych leków na receptę są również główną przyczyną zgonów matek, urzędnicy państwowi raportują.

Fentanyl to syntetyczny opioid, który jest podobny do morfiny. Jest od 50 do 100 razy silniejszy od morfiny i często staje się śmiertelnym składnikiem podrabianych opioidów na receptę. Wiele rodzin boryka się ze stratą bliskiej osoby, która zmarła po zażyciu opioidu zawierającego fentanyl. Z narodem rozprawiającym się z nadużywaniem opioidów na receptę, więcej podrobionych pigułek nasyconych fentanylem znajduje drogę na ulice.

Walka z epidemią opioidów w Teksasie

Jeśli ty, twój przyjaciel lub członek rodziny zmaga się z uzależnieniem od opioidów, zwróć się o profesjonalną pomoc. Wiele akredytowanych i profesjonalnych ośrodków odwykowych w całym stanie stworzyło programy mające na celu zwalczanie teksańskiej epidemii opioidów i heroiny. Terapie uzależnień oparte na dowodach naukowych zapewniają troskliwe środowisko, w którym każda osoba może zbadać korzenie swojego uzależnienia. Następnie, terapeuta lub doradca może poprowadzić ich do zidentyfikowania czynników wyzwalających i szkodliwych wzorców myśli i zachowań.

Programy terapii rodzinnej angażują każdego członka rodziny w proces zdrowienia. W ten sposób każda osoba dotknięta uzależnieniem może poczuć się zaangażowana w proces zdrowienia. Razem, rodziny mogą pracować nad ustaleniem zdrowych granic i stworzeniem planu na szczęśliwszą przyszłość. Leczenie holistyczne zapewnia środki do uzdrowienia umysłu, ciała i duszy. Z całkowitym wsparciem centrum leczenia uzależnień od opioidów, każda osoba może stworzyć życie wykraczające poza jej najśmielsze wyobrażenia.

Leczenie uzależnienia od fentanylu w The Right Step

W The Right Step nasi oddani specjaliści od leczenia uzależnień oferują kompleksowe programy leczenia, które prowadzą każdą osobę w kierunku wyzdrowienia. Dzięki wielu lokalizacjom w Teksasie, The Right Step oferuje leczenie na całym kontinuum opieki, aby zapewnić wsparcie bez względu na to, gdzie jesteś na drodze do wyzdrowienia. Programy te mogą obejmować:

  • Medyczny detoks narkotykowy Rezydencyjny odwyk narkotykowy Częściowy program hospitalizacji Intensywny program ambulatoryjny Ambulatoryjny odwyk narkotykowy