Czy potrzebuję podwójnej diagnozy?

Uzależnienie jest niezwykle trudną chorobą, która dość często może być związana ze zdrowiem psychicznym. Możesz jednak nie być pewien, czy depresja i lęk były na pierwszym miejscu, czy też zaczęło się od zażywania narkotyków. Możesz zadawać pytania o to, co się z tobą dzieje. Możesz zapytać, czy potrzebuję leczenia dwutorowego?" lub "czy powinienem teraz rozpocząć leczenie farmakologiczne, czy też najpierw poszukać terapeuty, z którym mógłbym porozmawiać?". W The Right Step nasi specjaliści są tu po to, by ściśle z tobą współpracować, by pomóc ci osiągnąć twoje cele.

Więc, czy potrzebuję podwójnej diagnozy?

Leczenie podwójnej diagnozy to plan, który uwzględnia zarówno potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego, jak i potrzeby związane z uzależnieniami. Krótko mówiąc, ten rodzaj leczenia pozwala na leczenie obu schorzeń w tym samym czasie. W rzeczywistości, jeśli masz oba te problemy i nie traktujesz ich obu w ten sposób, twoje leczenie może być mniej skuteczne.

Pacjentka może skorzystać z leczenia opartego na podwójnej diagnozie:

 • Walka z lękiem lub depresją
 • Walka z urazami lub zaburzeniami stresu pourazowego
 • Używaj narkotyków jako sposobu na radzenie sobie z uczuciami
 • Nie można przestać używać leków, które pomagają kontrolować emocje.
 • Używanie narkotyków i alkoholu na stałych zasadach

Wiele czynników odgrywa rolę w tym, czy leczenie uzależnienia od narkotyków i alkoholu jest konieczne, czy też nie. Jeśli jednak zażywasz narkotyki i masz zaburzenia zdrowia psychicznego, uzależnienie jest częstym skutkiem. Pomoc jest dostępna dla Ciebie.

Co się dzieje w leczeniu uzależnienia od narkotyków i alkoholu?

Po podjęciu decyzji o wytrzeźwieniu, należy pamiętać, że jest to bardzo elastyczny plan leczenia, który ma na celu zaspokojenie każdej z Twoich potrzeb. Ponieważ może on być spersonalizowany, aby spełnić Twoje wyjątkowe potrzeby zdrowotne, jest to rodzaj leczenia, z którego wiele osób korzysta natychmiast. W The Right Step oferujemy szeroki wachlarz programów pomocniczych, które pomogą Ci uzyskać ten rodzaj opieki. Obejmuje on:

 • Detoksykacja farmakologiczna
 • Usługi w zakresie rehabilitacji pacjentów przyjmujących narkotyki
 • Usługi w zakresie ambulatoryjnego odwykowego leczenia uzależnień od narkotyków
 • Specjalistyczne plany leczenia mężczyzn i kobiet
 • Holistyczne programy zdrowotne
 • Specjalistyczne programy leczenia uzależnienia od alkoholu

Kluczowym elementem opieki w ramach planu leczenia opartego na podwójnej diagnozie jest zaspokojenie podstawowych potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego. Często zalecamy ten rodzaj leczenia w przypadku zdiagnozowanych lub niezdiagnozowanych schorzeń, takich jak zaburzenia stresu pourazowego, choroba dwubiegunowa, depresja, lęk lub inne formy choroby psychicznej. Jednym z elementów pracy, którą wykonujesz z naszym zespołem, będzie zajęcie się tymi obawami.

Może to obejmować stosowanie leków, które pomogą wzmocnić i ustabilizować pracę twojego mózgu. Może to obejmować indywidualne i grupowe sesje terapeutyczne, podczas których będzie można porozmawiać o tym, co się z Tobą dzieje i pracować z rówieśnikami nad leczeniem. Możesz również angażować się w takie działania, jak programy artystyczne i fitness, które mają na celu stymulację umysłu i ciała.