Czy potrzebuję leczenia uzależnienia od THC?

THC, psychoaktywny składnik marihuany, może wydawać się nieszkodliwy. Jednak według danych National Institute on Drug Abuse (Narodowego Instytutu ds. Nadużywania Narkotyków), u 30 procent osób używających marihuany pojawiają się pewne zaburzenia związane z jej używaniem. Jeśli weźmiesz pod uwagę ten fakt i to, co oznacza dla ciebie uzależnienie, to jasne jest, że musisz szukać pomocy. Zadaj sobie pytanie: "Czy potrzebuję leczenia uzależnienia od THC?". Jeśli nie jesteś pewien, zwróć się do naszego zespołu w The Right Step, aby dowiedzieć się więcej.

Dlaczego potrzebuję leczenia uzależnienia od THC?

Uzależnienie od THC jest prawdziwym problemem dla wielu osób. Choć może Ci się wydawać, że ćpanie od czasu do czasu nie jest niczym złym, dla niektórych osób zaprzestanie używania tego narkotyku staje się niemożliwe. Jak każda inna toksyczna substancja, marihuana i THC mogą uszkodzić ciało i mózg. Z czasem możesz znaleźć się w grupie ryzyka powikłań zdrowotnych.

Mimo, że w niektórych stanach używanie tego narkotyku jest legalne, trzeba wiedzieć, że nadal może on powodować uzależnienie, które może mieć negatywny wpływ na każdą inną sferę życia. Leczenie jest niezbędne w takich przypadkach.

Czy masz oznaki uzależnienia?

Kiedy pytasz, "czy potrzebuję leczenia uzależnienia od THC", ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje pomoc dostępna dla Ciebie poprzez dostosowane programy zaprojektowane tak, aby dać Ci narzędzia i zasoby niezbędne do odzyskania swojego życia. Rozważ kilka objawów uzależnienia i potrzeby pomocy.

  • Czy czujesz potrzebę codziennego zażywania? Jeśli nie używasz marihuany przez kilka dni, czy odczuwasz zmiany fizyczne lub mgłę umysłową? Czy czujesz, że musisz używać THC, aby przetrwać dzień? Czy nie jesteś w stanie przestać jej używać, nawet gdybyś próbował? Czy zażywanie narkotyku wpłynęło na relacje z innymi, pracę lub szkołę?

Kiedy masz do czynienia z tego typu zmianami, konieczne jest rozważenie leczenia uzależnienia od marihuany. Nasz zespół oferuje kompleksowy program zaprojektowany tak, aby zaspokoić Twoje wyjątkowe potrzeby. Może to być właśnie to, czego potrzebujesz, aby przełamać uzależnienie, które posiadasz.

Jak wygląda leczenie uzależnienia od marihuany?

Kiedy przyjdziesz na spotkanie z naszymi doradcami, porozmawiamy z Tobą o tym, co się dzieje. Być może zadajesz sobie pytanie: "Czy potrzebuję leczenia uzależnienia od THC, czy wszystko ze mną w porządku?". Kluczem jest tutaj ustalenie przez nasz zespół, czy masz uzależnienie, a jeśli tak, to jaki jest dla Ciebie najlepszy plan leczenia. Może on obejmować:

  • Detoks medyczny dla marihuany Programy leczenia stacjonarnego Programy leczenia ambulatoryjnego Programy wsparcia po zakończeniu leczenia Terapia indywidualna i grupowa

Naszym celem jest pomóc Ci uniknąć powrotu do nałogu. Aby to osiągnąć, zapewniamy kompleksowy system zaprojektowany w celu zaspokojenia Twoich potrzeb, w tym wszelkich podstawowych zaburzeń zdrowia psychicznego lub traumatycznych przeżyć, które mogą powodować używanie narkotyków. Celem jest pomoc w przełamaniu zależności i uzależnienia, abyś mógł osiągnąć to, czego chcesz od życia.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest uzależniony od marihuany lub THC, skorzystaj z możliwości zadzwonienia do The Right Step. Nie musisz jeszcze podejmować decyzji o tym, jaki rodzaj opieki jest dla Ciebie odpowiedni. Zamiast tego zwróć się do naszego zespołu po wskazówki i wsparcie, a my pomożemy Ci ustalić, jaki rodzaj opieki jest odpowiedni w Twojej sytuacji.

Zwróć się do naszych współczujących doradców w The Right Step

"Jak mogę potrzebować leczenia uzależnienia od THC?" Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest to jeden z najważniejszych kroków, jakie mogą podjąć, aby chronić swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli masz uzależnienie od marihuany, lub nie jesteś pewien, czy jesteś w grupie ryzyka, zadzwoń do The Right Step. Nasi profesjonaliści chcą dać Ci wgląd, którego potrzebujesz, aby znaleźć odpowiednie leczenie dla Ciebie. Zadzwoń pod numer 17135283709 już dziś, aby dowiedzieć się więcej.