Telltale Uzależniające Zachowania: Co ludzie lubią pokazywać?

Nie każdy wykazuje oznaki nadużywania alkoholu i narkotyków, które są bardzo oczywiste. Wielu mężczyzn i wiele kobiet jest wysoko postawionymi osobami uzależnionymi, co oznacza, że są w stanie kontynuować swój dzień i uczestniczyć w normalnych zajęciach. Nie oznacza to, że nie mają oni niektórych z tych uzależniających zachowań, które prawie zawsze dają podstawy do leczenia. W The First Step chcemy, abyś wiedziała, że istnieją możliwości leczenia dostępne dla Ciebie i Twojej ukochanej osoby, nawet jeśli nie jesteś pewna, czy jesteś zagrożona.

Telltale uzależniające zachowania, których należy szukać

Nie jest uproszczeniem wiedzieć, czy dana osoba ma zaburzenie związane z używaniem substancji. Wiele osób jest w stanie nadal funkcjonować i wypełniać większość obowiązków podczas używania substancji. Dotyczy to tak dalece jak leki przeciwbólowe na receptę i alkohol. Oto kilka z najczęstszych wskazań do nadużywania narkotyków.

Zaprzeczenie

Rozumieją oni negatywne konsekwencje używania narkotyków lub alkoholu, ale nadal to robią. Mogą powiedzieć, że nie mają żadnego problemu. To jest zaprzeczenie, jedno z najczęstszych uzależniających zachowań. Ludzie wierzą, że nadal mogą przestać używać narkotyków lub alkoholu.

Zmiany w zachowaniu

Wiele razy możesz nie widzieć kogoś, kto używa narkotyków lub alkoholu, ale jego zachowanie jest inne. Na przykład, mogą skończyć pracę, ale odwracają ją późno. Mogą wykonywać dobrą robotę w tym, co robią, ale nie robią tego, co kiedyś. Poślizgnięcia w ich normalnym zachowaniu są krytycznym sygnałem do szukania w tych z uzależnieniem.

Stałe wymówki

Dla niektórych mężczyzn i kobiet uzależnienie od narkotyków zaczyna przejmować kontrolę nad ich procesami myślowymi na szerokim poziomie. Prowadzi to do błędów i małych przypadków "zapomnienia" lub braku czasu na coś. Mogą oni na przykład mieć pretekst, by nigdy nie dostać się na spotkanie rodzinne.

Spójrzcie w głąb siebie: Pokazujesz znaki?

To tylko kilka z tych dodatkowych zachowań, które ludzie mają. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy sam nie stoisz w obliczu uzależnienia, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się temu, w co się teraz angażujesz.

  • Czy ciężko pracujesz, aby wyglądać na normalnego? Czy starasz się sprostać wymaganiom pracy, domu czy szkoły? Czy dużo myślisz o narkotykach i alkoholu, tak bardzo, że nie możesz skupić się na tym, co się dzieje? Czy czujesz się zawstydzony z powodu swojego używania? Czy ukrywasz swoje użycie?

Jeśli tak, to może nadszedł czas, aby sięgnąć po programy leczenia uzależnień, które pozwolą ci odzyskać pewność siebie.

Gdzie i kiedy rozpoczyna się leczenie?

Jeśli masz objawy uzależnienia, poszukaj pomocy w zaufanym, doświadczonym zespole, takim jak nasz w The Right Step. Współpracuj z nami ściśle, aby ustalić najlepszy dla Ciebie sposób leczenia. Często będzie to detoksykacja narkotyków i alkoholu, która pozwala na usunięcie toksyn z organizmu. Proces ten może pomóc w osiągnięciu jasności psychicznej również dla Ciebie.

Stamtąd opracowywany jest indywidualny plan leczenia dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Dla wielu osób obejmuje to również leczenie farmakologiczne w warunkach szpitalnych. Zainwestuj kilka minut z terapeutą, aby dowiedzieć się, jakie opcje mogą pomóc Ci naprawdę odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością i zdrowiem. Wielu mężczyzn i wiele kobiet znajdzie u nas kompleksowe plany leczenia, które są dostępne dla Ciebie i są właściwym krokiem do podjęcia.