Oznaki osób nadużywających narkotyków w pracy

Bez względu na to, gdzie pracujesz, dzielenie miejsca pracy z kimś, kto wykazuje oznaki używania narkotyków, może być niepokojące i niepokojące. Niezależnie od tego, czy jesteś współpracownikiem, asystentem czy szefem, który wykazuje takie oznaki uzależnienia, może to zakłócić Twój dzień, spowodować nieefektywność i doprowadzić do prawdziwych problemów - fiskalnych, interpersonalnych, a nawet emocjonalnych. Ważne jest, aby zrozumieć, jakie są oznaki bycia narkomanem w pracy, abyś mógł pomóc w ułatwieniu leczenia tym, którzy go potrzebują. Właściwy krok jest po to, aby zapewnić Ci wyraźne oznaki nadużywania narkotyków w pracy. Jeśli uważasz, że Ty lub twoja ukochana osoba potrzebuje pomocy w walce z narkomanią lub uzależnieniem, skontaktuj się z naszym programem centrum rehabilitacji narkotykowej w TX już dziś.

Oznaki nadużywania narkotyków w pracy

Istnieje wiele różnych oznak, że jeden z twoich kolegów zmaga się z uzależnieniem od narkotyków. Wiele z tych oznak będzie miało związek z wykonywaną przez nich pracą w wyniku zażywania narkotyków. Objawy używania narkotyków obejmują następujące zmiany w wydajności pracy:

Wzywanie chorych, zwłaszcza w poniedziałki i/lub piątki Niedbałe błędy w wykonywanej pracy Zmiana postawy lub moralno-patetycznego bądź negatywnego nastawienia do pracy i/lub pracodawcy Zastrzeżenia i skargi dotyczące aspektów samej pracy lub miejsca pracy, na które nigdy wcześniej nie narzekał.
Jeśli uważasz, że kolega lub ukochana osoba doświadcza negatywnych konsekwencji w pracy z powodu zażywania narkotyków, zwróć się o pomoc natychmiast. Centrum leczenia uzależnień może pomóc jednostkom w przezwyciężeniu problemu zażywania narkotyków.

Zmiany osobowości w związku z używaniem narkotyków

Oprócz zmian w zachowaniu zawodowym, osoba może doświadczyć kilku zmian osobowościowych w związku z zażywaniem narkotyków. Można zauważyć następujące zmiany behawioralne lub zmiany osobowości:

Drażliwość Zmiana nawyków, np. branie dłuższych lunchów lub wychodzenie na lunch, jeśli zawsze jadł przy biurku Tajemnicze zachowanie, np. wykonywanie rozmów telefonicznych z nieparzystych miejsc lub przesadne reagowanie na postrzegane zagrożenia dla swojej prywatności Zmiana w kręgu społecznym, nowi przyjaciele lub wycofywanie się i izolowanie zachowań.

Fizyczne oznaki używania narkotyków

Stosowanie substancji ma również wpływ na Twój wygląd fizyczny. W zależności od narkotyku, możesz zauważyć oznaki fizyczne osoby zażywającej lek:

Ślady po igłach lub noszenie długich rękawów w celu ukrycia tych śladów Okulary przeciwsłoneczne noszone o dziwnych porach lub w pomieszczeniach zamkniętych w celu ukrycia zakrwawionych oczu lub nieprawidłowych źrenic Nagła zmiana ubioru lub wyglądu osobistego, zwykle na gorszy (nieporządane lub brudne ubrania, mniej staranne z ogólnym wyglądem, itp.

Ponownie, w zależności od narkotyku, w miejscu pracy mogą pojawić się oznaki obecności akcesoriów związanych z narkotykami (rur, papieru toaletowego, igieł, łyżek itp.). Używanie narkotyków w miejscu pracy może być niebezpieczne, prawdopodobnie nielegalne i naraża współpracowników lub inne osoby na ryzyko. Jeśli widzisz oznaki używania narkotyków, omów swoje obawy z doradcą ds. pomocy pracownikom lub administratorem ds. zasobów ludzkich. Podjęcie tych kroków może pomóc osobie, z którą pracujesz, w uzyskaniu niezbędnego leczenia na odwyku narkotykowym.